poniedziałek, 28 lutego 2022

Informacje organizacyjne

Czuj! Poniżej informacje organizacyjne w ramach spotkania z rodzicami. W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt przez SMS lub z drużynową i przybocznymi.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji - Julia, Kasia i Ala :)

Akcja 1%

Niedawno rozpoczęliśmy akcję pozyskiwania 1% podatku dla naszej gromady. Jest to jedyna akcja, z której nasza gromada pozyskuje dodatkowe środki na bieżącą działalność.

Dlaczego warto?

Podstawowo otrzymujemy także część środków ze składki członkowskiej, a dokładnie 6 zł/kwartał od każdego zucha - co w przeliczeniu na rok przy 30 członkach gromady daje około 700 zł. Ta kwota nie pozwoliłaby nam na organizowanie takich działań jakie na ten moment zapewniamy, dlatego prosimy Państwa o wsparcie.

KRS: 0000283814
cel szczegółowy: Radomsko, 13 GZ


Środki jakie pozyskujemy z akcji 1% przeznaczamy na:
- materiały programowe - potrzebne do realizacji zbiórek sprzęty sportowe, artykuły plastyczne, a także wydruk książeczek i kart, nagrody w konkursach,
- dofinansowanie wyjazdów - obniżamy koszt każdej wycieczki, w której uczestniczą zuchy poprzez wykorzystanie środków dostępnych na naszym koncie,
- "nietypowe" zbiórki - w bieżącym i ubiegłym roku zuchy miały okazję uczestniczyć w zbiórce na siłowni Panaceum, w Muzeum Drukarstwa Braci Kamińskich, na wystawach "Historia Piernika" i "Doświadczalnia",
- dofinansowanie szkoleń kadry - jako kadra uczestniczymy w warsztatach, szkoleniach i kursach aby móc poszerzać swoje horyzonty i wiedzę,
- zakup elementów umundurowania: chusty, berety, sprawności i tropy, znaczki zucha, naszywki, pierścienie, plakietki - wszystkie te elementy otrzymują zuchy w naszej gromadzie, nie muszą ich Państwo kupować samodzielnie.

Środki trwałe, które udało nam się zakupić wyłącznie dzięki pieniądzom pozyskanym w ramach akcji 1% to między innymi: plecaki gromady, chusty skautowe, głośnik bluetooth, chusta animacyjna.

Przekazanie 1% dla naszej gromady to inwestycja w wychowanie. Co roku udaje nam się zebrać kwotę, która pozwala na realizację innowacyjnych działań dla Państwa dzieci. Dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie.

Jak przekazać?

Po całą instrukcję odsyłamy na specjalną zakładkę na naszym blogu, po kliknięciu w link zakładka otworzy się w nowej karcie: http://cytrynowatrzynastka.blogspot.com/p/1.html
Można przekazać 1% podatku zarówno wypełniając zeznanie papierowe jak i przez internet w module e-PIT na stronie e-Urząd Skarbowy.

Jak jeszcze mogę pomóc?

  • Udostępnić jeden z postów na Facebooku naszej gromady, link do jednego z nich: KLIK
  • Rozpowszechnić informację o możliwości przekazania 1% podatku swoim znajomym i rodzinie - przekazać link do zakładki na blogu, wizytówkę (do pobrania u drużynowej).
  • Jeśli ktoś z Państwa pracuje przy rozliczeniach podatkowych i ma możliwość poinformowania innych podatników o możliwości przekazania 1% swojego podatku na rzecz naszej gromady również będziemy bardzo wdzięczni.
Przykład wypełnionego druku znajduje się poniżej (litery we wniosku mogą się różnić w zależności od składanej deklaracji.


Rajd "Bajkowa Przygoda"

Wyjazd o którym pojawiła się informacja na początku roku odbędzie się w zmienionej dacie, ale w takiej samej formie jak zapowiadałyśmy. Poniżej informacje w skrócie.

termin: 8-10 kwietnia (wyjazd w piątek ok. godz. 15:00, powrót w niedzielę ok. godziny 20:00)
miejsce: Łódź
cena: koszt imprezy na każdego uczestnika wynosi 170 zł, natomiast staramy się o pozyskanie dofinansowania w programie grantowym chorągwi - niezwłocznie po ogłoszeniu wyników konkursu prześlemy informacje o kwocie o jaką uda nam się pomniejszyć cenę wyjazdu.
ważne: każdy uczestnik musi posiadać ważną legitymację szkolną (jeśli któryś zuch nie chodzi jeszcze do szkoły prosimy o informację)
zapisy: przez SMS do drużynowej, do 10 marca

Rajd "Bajkowa Przygoda" zakłada zdobycie przez każdego zucha odznaki PTTK "Łódź Bajkowa" - będziemy odwiedzać pomniki związane z Łódzkim Studiem Filmowym SE-MA-FOR, w planie mamy także warsztaty filmowe z Muzeum Kinematografii oraz warsztaty o tworzeniu Logo w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. W ramach wyjazdu nakręcimy również własny film o Celach Zrównoważonego Rozwoju. Podczas rajdu zdobędziemy trop Producenci Filmów Animowanych, będzie to także możliwość do realizacji wymagań na gwiazdki i wybrane sprawności. 

Wyjazd odbędzie się w formie rajdu - będziemy sporo chodzić, jednak trasa dostosowana będzie do najmłodszych zuchów tak aby każdy chętny mógł wziąć udział. Do Łodzi pojedziemy pociągiem, będziemy poruszać się również komunikacją miejską. W związku z tym obowiązkowo każdy uczestnik musi spakować się w plecak - nie walizkę - który będzie w stanie samodzielnie unieść. Ze względu na krótki czas wyjazdu na pewno się to uda - bliżej terminu wyślemy szczegółową listę rzeczy do do zabrania.

W cenie wycieczki zapewniamy: bilety na pociąg i bilet komunikacji miejskiej, wyżywienie na śniadania i kolacje (piątek-niedziela) obiad (w sobotę) oraz prowiant na drogę (sobota-niedziela), gadżet - koszulkę oraz dyplom uczestnictwa, nocleg w warunkach biwakowych (na własnej karimacie), bilety wstępu na dwa warsztaty, książeczkę do zbierania stempelków do odznaki i odznakę PTTK.

Jeśli ktoś zastanawia się nad udziałem w dłuższych formach wyjazdowych - na przykład obozie, do czego serdecznie zachęcamy - wzięcie udziału w trzydniowym biwaku będzie idealną formą sprawdzenia swojej samodzielności i poznania zwyczajów jakie wiążą się z wyjazdami gromady.


Sprawności

W ostatnim czasie system sprawności w całym ZHP uległ zmianie - sprawności zostały "odświeżone", są bardziej aktualne i dostosowane do obecnych potrzeb dzieci. Od tego momentu sprawności, które zdobywamy zespołowo nazwane są TROPAMI a sprawności indywidualne pozostają po prostu SPRAWNOŚCIAMI.

Najważniejszą zmianą dla zuchów jest podział sprawności na poziomy - zuchy mogą realizować sprawność na jednym z trzech poziomów "trudności" powiązanych ściśle ze zdobywaną gwiazdką. Na każdej karcie sprawności widoczna będzie ilość gwiazdek:
jedna gwiazdka - zuchy w wieku 6-8 lat
dwie gwiazdki - zuchy w wieku 8-9 lat
trzy gwiazdki  - zuchy w wieku 9-10 lat

Kadra gromady przygotowała specjalną książeczkę dla zuchów ułatwiającą wybranie i realizację odpowiednich sprawności - wystarczy wybrać sprawność i odpowiedni poziom a link przekieruje nas do karty sprawności którą można wydrukować i zrealizować.
Gdyby w razie realizacji sprawności pojawiły się pytania kadra gromady chętnie na nie odpowie.

Sprawności można zdobywać bezterminowo - w każdym momencie zuch może wybrać sprawność i ją zdobyć, zachęcamy jednak aby starać się nie realizować jednej sprawności dłużej niż miesiąc. W ramach zbiórek co jakiś czas będziemy proponować sprawność pasującą tematycznie do zdobywanego tropu (na przykład sprawność Fotoamatora została zaproponowana do tropu Dziennikarze).

W związku ze zmianami prosimy o nierozpoczynanie przez zuchy sprawności na "starych" kartach - te już zrealizowane można przynieść, ale zachęcamy do mobilizacji i zdobywania najbardziej aktualnych odznak.

Link do książeczki: link pojawi się w najbliższym czasie, prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości ;)


Zachowanie zuchów na zbiórkach

Do naszej gromady obecnie należy niemal 40 dzieci, to więcej niż w każdej szkolnej klasie. Na zbiórkach stawiamy na aktywny udział każdego uczestnika i naukę przez zabawę co wspiera zdobywanie sprawności na całe życie. Dużym utrudnieniem dla całej kadry jest podczas zbiórki przeszkadzanie, rozpraszanie i niegrzeczne zachowanie niektórych dzieci. Przynosi to także niekorzyść dla tych, którzy chcieliby uczestniczyć w pełni w przygotowanej zbiórce. Oczywiście wcielamy wszystkie możliwe sposoby aby zuchy wiedziały jakie korzyści tracą gdy musimy przerywać zbiórkę i czas, który możemy przeznaczyć na wspólną zabawę tracić na uciszanie i czynności organizacyjne. Chcemy, aby każda dwugodzinna zbiórka była czasem wykorzystanym na rozwój.

Zwracamy się z prośbą o porozmawianie z zuchami na temat zachowania na zbiórkach - solidarności na rzecz grupy, empatii i wzajemnego szacunku. Takie treści poruszamy na zbiórkach od początku roku, ale z Państwa wsparciem wiemy, że efekty wspólnej pracy na rzecz wychowania będą jeszcze lepsze.

Nie chcemy ograniczać możliwości uczestnictwa w zbiórkach czy wyjazdach żadnemu zuchowi, ale jeśli zachowanie zucha będzie uniemożliwiało prowadzenie zbiórki będziemy jako kadra zmuszone prosić Państwa o odbiór dziecka ze zbiórki. Będziemy miały także na względzie zachowanie zuchów przy zapisywaniu na listy wyjazdowe.

Przypominamy też, że najgrzeczniejsze zuchy - chłopiec i dziewczynka - otrzymują na zakończenie zbiórki nasze misie - Cytrusia i Limonkę pod opiekę na cały tydzień.


Koszulki gromady

Niestety wystąpił problem z naszym zaufanym do tej pory producentem koszulek gromady - od dłuższego czasu nie możemy uzyskać odpowiedzi na nasz kontakt w tej sprawie. Przepraszamy za zwłokę w informacji zwrotnej dla osób, które zamawiały koszulki już jakiś czas temu.

Jesteśmy w trakcie poszukiwania nowego producenta, który podejmie się sprowadzenia dla nas koszulek i oznakowania ich tak aby nie odbiegały od obecnego wzoru i aby zachować dla Państwa jednakową cenę koszulki. Postaramy się niezwłocznie przekazać informację po uzyskaniu ofert cenowych.

W związku z zaistniałą sytuacją bardzo prosimy o potwierdzenie każdego kto wypełniał ankietę czy jego zamówienie jest aktualne, a osoby, które chciałyby domówić koszulkę - prosimy o kontakt z drużynową.


Pomoc dla Ukrainy

W związku z obecną sytuacją w Ukrainie nasz hufiec został zmobilizowany przez Wydział Bezpieczeństwa Miasta Radomsko do pomocy w wielu różnych formach. Poniżej udostępniamy informacje w jaki sposób można pomóc.

Zbiórka rzeczy

Na stronie hufca widnieje informacja o rzeczach, które są potrzebne w ramach zbiórki darów dla osób, które już przebywają lub będą przebywać w Radomsku.
Uwaga! Zbiórka nie dotyczy ubrań!
Rzeczy można przynosić także do naszej harcówki - na ten moment w godzinach zbiórek gromady. Niebawem zostanie uruchomiony także punkt zbiórki darów w którym będą pełnione warty i będzie można przekazać rzeczy w dowolnych godzinach.

Rejestracja wolontariuszy

Hufiec tworzy bazę wolontariuszy, którzy mogą pomóc w różnych sprawach: segregacji i pakowaniu darów, przewożeniu i wyładunku sprzętu, obsługa punktu przejściowego i miejsc noclegowych, animacji dla dzieci. Zwracamy się z prośbą do Państwa - jeśli ktoś ma gotowość przeznaczyć swój wolny czas prosimy o skorzystanie z ankiety zgłoszeniowej dla wolontariuszy.

Link do ankiety: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=Ho024XU55kyJPfw1H9RNzfz0Jvplf4lMqLhvyO8aNs9UM0FXR1hKS0lCUlNNNDRNWlVQTjdCTlI4WS4u

Lista kontaktów

Na prośbę Urzędu Miasta zbieramy informacje kontaktowe do osób, które mogą pomóc w zakresie:
- udzielenia pomocy medycznej: pielęgniarek, lekarzy wszystkich specjalizacji,
- transportu rzeczy lub osób: posiadających busy, przyczepki, większe samochody osobowe
- udostępnienia miejsca do mieszkania: takie osoby prosimy o bezpośredni kontakt z Urzędem Miasta pod numerem telefonu: 44 682 90 56



Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie informacji, w razie jakichkolwiek wątpliwości jesteśmy do dyspozycji pod telefonem.

1 komentarz:

  1. Warto przekazać 1%. Co roku rozliczam się z programem PITax.pl i zawsze wybieram tą organizację, którą chcę. Bardzo polecam.

    OdpowiedzUsuń